تبلیغات
وبلاگicon

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 فروردین 1391
همزمان با تاخیر دو روزه دولت برای واریز یارانه فروردین، شواهد موجود از قطع یارانه نقدی برخی افراد حکایت دارد.


 برخی شهروندان که پیامک انصراف از دریافت یارانه نقدی را دریافت کرده‌‌اند از عدم واریز مابه‌التفاوت یارانه خود خبر می‌دهند.

 هنوز دولت یا مقامات دولتی به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند، اما تماس‌های مردمی متعددی در این زمینه با رسانه‌ها و از جمله «جام‌جم» برقرار شده و نمونه‌هایی از این دست ذکر شده است.

روز گذشته نیز تماس‌های بسیاری با «جام‌جم» گرفته شد که برخی از شهروندان اظهار کردند مابه‌التفاوت یارانه نقدی جدید به حساب آنها واریز نشده است.

این افراد خود را شامل کسانی معرفی کرده‌ بودند که پیامک درخواست «اختیاری» برای انصراف از دریافت یارانه نقدی به درست یا غلط به تلفن همراهشان ارسال شده بود؛ اما با وجود آن که آنها هیچ اقدامی برای انصراف از دریافت یارانه انجام نداده بودند، اکنون متوجه شده‌اند که با واریز نشدن مابه‌التفاوت 28 هزار تومانی انصراف داده شده‌اند.

این در حالی است که تمام مقامات مرتبط دولتی از جمله مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها بارها تصریح کرده‌اند که انصراف از دریافت یارانه اختیاری است.

این مقامات همچنین بروز اشتباه در ارسال پیامک به بسیاری از شهروندان را پذیرفته‌اند. با این وجود معلوم نیست چرا با وجود تمام این ایرادات مابه‌‌التفاوت یارانه نقدی به حساب بسیاری افراد که استحقاق کاملی برای دریافت آن دارند، واریز نشده است و توجیه دولت برای این اقدام که صراحتا تضییع حقوق خصوصی افراد است، چه خواهد بود.

با این حال وضعیت واریز یارانه نقدی فروردین ماه که فردا انجام می‌شود، دقیقا روشن خواهد کرد که آیا واقعا تمام کسانی که پیامک انصراف از یارانه را دریافت کرده‌اند، از دریافت یارانه محروم شده‌اند یا مساله به همان عدم واریز مابه‌التفاوت محدود یا اصلا ممکن است اشتباه شده باشد. همه امیدوارند این یک اشتباه باشد... .

یارانه نقدی فروردین، فردا در حساب‌ها

در همین حال، مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: یارانه نقدی فروردین ماه جاری پنجشنبه این هفته به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، بهروز مرادی افزود: یارانه نقدی فروردین ماه سال 1391 پنجشنبه 17 فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز و از همان روز قابل برداشت است.میزان یارانه‌های نقدی برای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است.

این در حالی است که بسیاری از شهروندان پیرو اعلام قبلی دولت منتظر بودند دیروز سه‌شنبه یارانه نقدی را در حساب خود مشاهده کنند؛ هرچند دولت قبلا اعلام کرده بود این یارانه فردا پنجشنبه قابل برداشت است، اما در واریز بموقع یارانه‌ها به حساب مردم خلف‌وعده دو روزه‌ای صورت گرفته است.
 ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.