تبلیغات
وبلاگicon

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی از مرتب و آماده شدن مدارس در 13 فروردین در تمام نواحی مشهد برای حضور به موقع دانش‌آموزان در مدارس خبر داد و گفت: تمامی مدارس در سراسر استان از روز دوشنبه، 14 فروردین دایر خواهد بود.

حمدتقی فخریان : با اشاره به اینکه از 25 اسفند سال 90، برخی از مدارس استان و مشهد در اختیار ستاد اسکان قرار گرفته بود، افزود: حدود 8100 کلاس در 7 ناحیه مشهد پذیرای زائران امام رضا(ع) بودند که این پذیرش در بعدازظهر 12 فروردین به پایان خواهد رسید و در روز 13 فروردین مدارسی که در اختیار ستاد اسکان نوروزی آموزش و پرورش بوده‌اند، برای حضور دانش‌آموزان مرتب و آماده‌سازی شده و همه دانش‌آموزان موظفند تا در روز 14 فروردین ماه در مدرسه حضور داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه در هشت ستاد اسکان تشکیل شده در سطح مشهد که به هفت ناحیه مشهد و ناحیه تبادكان اختصاص داشت، تمام هماهنگی‌ها از قبل انجام شده بود، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز تعطیلات نوروزی برای سرایداران محترم مدارس و کادر پذیرش ستاد اسکان، دوره‌های آموزشی گذاشته شد و همه آن‌ها موظف به پوشیدن لباس متحدالشکل شدند. در 25 اسفند ماه سال 90 نیز که مراسم آغاز فعالیت ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان بود، کادر ستاد در مشهد، در مراسم شکرگزاری در حرم مطهر حضور پیدا کرده و با امام رضا(ع) پیمان بستند که خادمی زائران را بکنند.

 

فخریان از رضایت زائرانی ستاد اسکان فرهنگیان سخن گفت و افزود: در شهرستان‌هایی مانند قوچان، نیشابور، سبزوار، کاشمر و تربت‌حیدریه که مبادی ورودی به مشهد مقدس است، شرایط اسکان حتی بهتر از مشهد ساماندهی می‌شد و اوضاع بسیار مطلوبی داشتیم.

 

وی ادامه داد: حتی در شب برفی قبل از سال تحویل، در سبزوار حدود 13 هزار نفر و در نیشابور حدود 16 هزار نفر را اسکان دادیم و این در حالی بود که آن شب نه تنها فرهنگیان، بلکه تمام زائرانی که به علت برودت هوا دچار مشکل شده بودند، در مدارس آموزشی ما اسکان پذیرفتند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه سرایداران مدارس در ایام عید وظیفه داشتند به صورت شبانه‌روزی در مدارس بمانند و حقوق آن‌ها به صورت حق‌الزحمه و درصدی از مبلغی که توسط مسافران برای اسکان پرداخت می‌شد، به آن‌ها تعلق می‌گرفت، توضیح داد: هزینه‌ای که همکاران فرهنگی برای گرفتن یک کلاس پرداخت می‌کردند بنا بر درجه‌بندی کلاس‌ها متفاوت بود؛ کلاس‌های گروه الف که فرش، یخچال و تلویزیون اختصاصی داشت، 11 هزار تومان، کلاس‌های گروه ب با امکانات کمتر 9000 تومان و کلاس‌های گروه ج که فقط دارای فرش بودند با قیمت 6000 و 7000 هزار تومان به همکاران تعلق می‌گرفت كه البته در تمامی این سه گروه سیستم گرمایشی وجود داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه مسلما کلاس‌های ما مکان خیلی خوبی برای اسکان نیست، اما بر حسب ضرورت و برای بلاتکلیف نماندن همکارانمان مناسب است، اظهار داشت: با توجهی که مسوولان به ما دارند، امیدوارم اماکن مطلوب‌تر از گذشته در اختیار همکاران و زائران امام رضا(ع) از سراسر کشور قرار گیرد.

 

فخریان از رزرو شدن حدود 120 هزار سوئیت آموزش و پرورش در استان و سوئیت‌های 3 خانه معلم مشهد توسط زائران خبر داد و عنوان کرد: رزرو سوئیت در خانه‌های معلم، از طریق سامانه اینترنتی از 20 بهمن ماه سال 90 آغاز شد و به دلیل حجم بالای زائران و ظرفیت محدود سوئیت‌ها، پنجم اسفند ماه تمامی واحدها رزرو شده بود.

 

وی اضافه کرد: این سوئیت‌ها بسیار مجهز بوده و قیمتشان در مقایسه با هتل‌ها بسیار مناسب‌تر است، همچنین برای اقامت فرهنگیان تخفیف دارد.ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.