تبلیغات
وبلاگicon

 جشنواره فیلم رافت  به همت انجمن سینمای جوان سبزوار ، کانون هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشا د اسلامی   در راستای جشنواره های سالانه فیلم کوتاه در شهرستان سبزواربا شروع فرآیند فراخوان آثار از دهه کرامت با موضوعات امام رضا (ع) و آزاد در قالب های فیلم و فیلم نامه آغاز شد که آثار متعددی از شهرستان های قم ، کرج ، مشهد ، تبریز و حتی استان گلستان نیز به دبیرخانه جشنواره ارسال شد .

 آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره پس از بازبینی  هیات داوران  در بخش فیلم نامه قاسم سرپوشی ، حسین کلاته آقای محمدی و عباس عمرانی و در بخش فیلم رضا نامنی ، سعید خدایی و محسن سنگ سفیدی 10 فیلم و 8 فیلم نامه به جشنواره راه یافت .

در آیین اختتامیه  این جشنواره که با حضور مسئولین ، هنرمندان وعلاقمندان سبزوار برگزار شد برگزیدگان این جشنواره از میان 18 فیلم وفیلم نامه انتخاب شدند .

 برگزیدگان این جشنواره  در بخش فیلم مستند (لبیک در کیلومتر 665 ) به کارگردانی حسن کیقبادی ، در بخش فیلم داستانی ( اتاق 46 ) به کارگردانی مهدی بخش مقدم ، در بخش نگاه نو (مثل ) به کارگردانی خاطره خانلری و در بخش فیلم نامه ( راه) نوشته مرتضی خسروی جم  انتخاب شدند که با اهدای هدایایی از آنان تقدیر و تجلیل به عمل آمد .

  در حاشیه این جشنواره سه کارگاه آموزشی نیز در نظر گرفته شده بود که اولین کارگاه آموزشی کارگاه نقد وبررسی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره با هنرمند فیلمساز سبزواری عباس عمرانی بیدی و علاقمندان و فیلمسازان جوان شهرستان در محل نگارخانه امیرشاهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار  برگزار شد .

گفتنی است  دو کارگاه آموزش فیلمسازی نیز به صورت مجزا با حضور دو هنرمند فیلمساز سبزواری امیر مهران و کاظم ملایی برگزار خواهد شد .    
ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.