تبلیغات
وبلاگicon

سبزوارخبر:فرماندار شهرستان سبزوار از تحقق 103 درصدی سهمیه اشتغال و 107 درصدی سهمیه اشتغال خانگی این شهرستان در سال جاری خبر داد.

farmandar.jpg (142×113)
به گزارش سبزوارخبر به نقل از ایسنا، قاسم شعبانی عطار امروز 22 اسفندماه در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار، سهمیه اشتغال شهرستان را در سال جاری 13 هزار و 340 نفر و سهمیه اشتغال خانگی را 5800 نفر اعلام کرد.
وی افزود: در سال جاری برای 13 هزار و 674 نفر اشتغال ایجاد شده و 6211 مورد هم اشتغال خانگی در سامانه اشتغال برای این شهرستان ثبت شده است.
وی از برخی بانک‌های عامل برای خوب عمل کردن تشکر و از یک تا دو بانکی که ضعیف عمل کردند گلایه کرد و ضمن درخواست از دستگاه‌های اجرایی برای پرداخت مطالبات کارمندان ظرف یکی، دو روز آینده، عنوان كرد: هیچ مشکلی از لحاظ نقدینگی وجود ندارد.
وی با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز، از بانک‌ها خواست تا عابر بانک‌ها را بررسی کرده تا در روزهای تعطیل عابربانک‌ها هم تعطیل نباشند.
فرماندار شهرستان سبزوار در ادامه خدمات رسانی را جزو وظایف مدیران و خود دانست و ضمن اشاره به تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی از دو ماه و نیم قبل، بیان داشت: باید تمام امکانات برای ایام نوروز برای مسافران و زائران بسیج شود.
شعبانی‌عطار به قرار گرفتن سبزوار در چهاراه اصلی کشور و عبور میلیون‌ها مسافر و زائر از این شهرستان در سال همچنین احتمال سردی هوا و بارندگی در ایام نوروز اشاره و توقع و انتظار خود را از تمام مدیران شهرستان فراهم کردن فضایی بانشاط و امن برای مسافران و زائران عنوان کرد.
وی در ادامه به کار فرهنگی اعزام کاروان راهیان نور در ایام نوروز پرداخت و اظهار داشت: اعزام کاروان راهیان نور یک کار ارزشی، فرهنگی و اعتقادی است که می‌تواند تاثیرات فرهنگی فراوانی در نسل سوم به جا بگذارد.
وی با اشاره به مسوولیت دبیری این اعزام‌ها بر عهده ناحیه مقاومت بسیج، گفت: این نهاد به تنهایی قادر به اعزام کاروان‌ها نیست که باید تمام ادارات از لحاظ امکانات و همچنین مالی به این نهاد کمک کنند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه سال 90 سال بسیار خوبی برای مدیریت شهرستان سبزوار بود، یکی از اتفاقات خوب در این سال را با کمک نمایندگان مردم شهرستان، تزریق 20 میلیارد تومانی اعتبار برای راه‌های روستایی دانست و عنوان کرد: به علت سردی هوا آسفالت راه‌ها انجام نشد که با مساعدشدن هوا امیدواریم انجام شود.
وی همچنین از کسب رتبه برتر در خصوص جذب اعتبارات و کیفیت استان توسط آبفای روستایی این شهرستان با 92 درصد جذب و کسب رتبه دوم توسط اداره راه و ترابری این شهرستان هم از لحاظ جذب اعتبارات و کیفیت در سال جاری خبر داد.
فرماندار شهرستان سبزوار یکی دیگر از موارد خوب انجام شده در سال جاری را برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه بین‌المللی سبزوار برشمرد و تصریح کرد: باید پروازهای حج عمره هم از این فرودگاه برقرار شود چراکه پتانسیل خوبی در این شهرستان وجود دارد.
وی به اقدامات شهری در جهت تغییر چهره و مبلمان شهری اشاره کرد و گفت : اگرچه اقدامات خوبی تاکنون انجام شده است اما باید این شهر به یک شهر سرسبز ، ایمن، با امکانات شهری و در شان جمعیت 230تا 240 هزار نفری آن تبدیل شود.
وی از شهروندان خواست تا بدهی خود را به شهرداری پرداخت کنند و تاكید کرد: شهرداری بخش عمده‌ای از منابع مالی خود را برای اجرای پروژه های عمرانی از مردم تامین می‌کند که باید مردم، شهرداری را در این خصوص یاری کنند.
وی به برخی از ساختمان فرسوده ادارات سبزوار پرداخت و ضمن درخواست از ادارات برای نوسازی، اظهار داشت: از شورای شهر و شهرداری خواسته شده که همکاری لازم را در این راستا انجام دهند.
وی همچنین به چهارشنبه آخر سال پرداخت و اذعان کرد: اگرچه دستگاه‌های انتظامی، اطلاعاتی و مربوطه نیروی خود را در این خصوص بسیج کردند اما به خانواده ها برای مراقبت از فرزندان به ویژه نوجوانان و جوانان تذکر دادیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان سبزوار با بیان اینکه در سال‌های گذشته چهارشنبه آخر سال شاهد حوادث ناگواری در شهرستان، استان و کشور بودیم، از خانواده‌ها خواست که مراقب فرزندان خود باشند.
شعبانی‌عطار همچنین به 12 اسفندماه و حضور پرشکوه ملت ایران در انتخابات این روز اشاره و اضافه کرد: 12 اسفندماه سال جاری به عنوان یک روز تاریخی و ماندنی در تاریخ نظام جمهوری ثبت شد.
وی از شرکت بیش از 72 درصدی واجدان شرایط مردم سبزوار و تمام دست‌اندرکاران اجرایی این انتخابات در این حوزه انتخابیه تشکر کرد .
وی ضمن تاکید بر اینکه سعی کردیم بستر لازم را برای مشارکت حداکثری فراهم کنیم، تصریح کرد: قانونمداری، رعایت اصل بی طرفی و اجرای عدالت از ملاک‌های اصلی مجریان این حوزه انتخابیه بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان سبزوار همچنین از افتتاح شعبه مدیریت اسلحه و مهمات در سبزوار در روز گذشته خبر داد و این اقدام را برای کاهش تردد دارندگان سلاح مجاز به مرکز استان موثر عنوان کرد.
وی همچنین به سالروز تاسیس بنیاد شهید در این روز پرداخت و گفت: این نهاد کار درمانی، اشتغال، اقتصادی، و ... خانواده‌های شهدا را انجام می‌دهد.
وی با اظهار اینکه شهدا متعلق به ملت هستند، به سرکشی از خانواده شهدا، جازنبازان و ایثارگران در هر هفته در این شهرستان اشاره کرد.
وی در ادامه از مدیران اجرایی خواست تا در جذب اعتبارات عمرانی تلاش خود را انجام دهند.
فرماندار شهرستان سبزوار در خصوص مشکل مطرح شده در خصوص مشکل بلوار توحید شهر منتهی به دانشگاه حکیم سبزواری، اذعان کرد: باید این مشکل در سال آینده از منابع داخلی و با کمک شهرداری و اداره راه برطرف شود.
وی با بیان اینکه شهروندان در تردد در برخی از روستاها، جاده "رودآب"، "پروند" و ... مشکلاتی را متحمل می‌شوند، ضمن تشکر از اقدامات اداره راه و ترابری شهرستان بر رفع مشکلات راه‌های روستایی تاکید کرد.


ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.