تبلیغات
وبلاگicon

دکتر احمدی‌نژاد رئیس جمهور طی سخنانی در حرم مطهر رضوی، ضمن اشاره به نابسامانی های اخیر در عرصه اقتصاد و بازار کشور گفت: اختلال در بازار ارز و طلا و گرانی های اخیر، حاصل توطئه عناصر داخلی و خارجی است و دولت تا قطع تمامی دست های اجحاف گر و اخلال گر در اقتصاد کشور، کوتاه نخواهد آمد.

 دکتر محمود احمدی نژاد که صبح پنج شنبه در آغاز یکصدمین سفر استانی دولت به خراسان رضوی، در جمع مردم مشهد و در صحن جامع رضوی حرم مطهر حاضر شده بود در سخنانی هفتاد دقیقه ای ضمن ارائه گزارشی از ۳سفر قبلی دولت به خراسان رضوی درباره مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی سخن گفت. وی در بخشی از سخنان خود به نابه سامانی های اخیر بازار پرداخت و بر اراده جدی دولت، برای برخورد با اخلال گران اقتصادی و ایجاد وضعیت عادی در بازار، تاکید کرد.

در ابتدای این سخنرانی رئیس جمهور گفت: ۳ سفر گذشته به این استان، ۵۵۰ مصوبه و ۲ هزار و ۹۲۰ پروژه داشته است. برای ۵۳ مصوبه و ۳۱۳ پروژه، هیچ کاری انجام نشده است، مابقی نیز در دست اقدام است. درصدد هستیم در این سفر موارد انجام نشده را بررسی کنیم. ضمن این که در جلسه هیئت دولت در این سفر، چند پیشنهاد و مصوبه جدید نیز خواهیم داشت.

۳۵میلیارد دلار ذخیره صندوق توسعه ملی

رئیس دولت با اشاره به نتایج طرح هدفمندی یارانه ها گفت: امسال برای اولین بار توانسته ایم با یاری مردم از طریق صرفه جویی، در طرح هدفمندی یارانه ها، ۳۵میلیارد دلار در صندوق توسعه ملی ذخیره کنیم. این مبلغ برای پشتیبانی از تولید ملی در اختیار اهالی کار و اقتصاد قرار می گیرد.

بدخواهان برای انتقام گیری، به ایجاد نابه سامانی در بازار رو آوردند

احمدی نژاد در تشریح علل گرانی ها و اختلال اخیر در بازار ارز و طلا گفت: از همان روزی که این طرح آغاز شد، نگران تحرکات بدخواهان و دشمنانی بودم که گام نهادن ملت ایران را در این عرصه که یک پیروزی بزرگ بود برنمی تافتند و آن را نمی پسندیدند. از این رو همواره درصدد بودند تا ضربه واردکنند و اجازه ندهند شیرینی این موفقیت به کام ملت بنشیند از این رو برای انتقام گیری از یک سو به اخلال و ایجاد نابه سامانی در بازار روآوردند و از سوی دیگر مدام به شایعه پراکنی و نشر اخبار دروغ و جعلی پرداختند. آنها در اقدامی ضد مردمی، در بازار طلا و ارز خلل ایجاد کردند. درحالی که مطلقا هیچ ربطی به طرح هدفمندی نداشت.

امروز دولت بر وضعیت بازار مسلط شده است

وی در ادامه افزود: البته ضربه ای زدند و خیال کردند که توانسته اند از ملت و دولت خادم ملت انتقام بگیرند. اما من به شما عرض می کنم امروز به فضل الهی دولت توانسته است بر وضعیت بازار مسلط شود ضمن این که با استفاده از عناصر اطلاعاتی مومن، هوشمند و توانمند، در تلاش است که این توطئه را خنثی کند.

از ملت عزیز می خواهم تا ۲ماه از خرید غیرضروری خودداری کنند

احمدی نژاد در این باره از مردم خواست طی دو ماه آینده، از خرید غیرضروری خودداری کنند تا این توطئه خنثی شود. وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چند طرح تحولی دیگر دولت از جمله اصلاح نظام گمرکی، بخش مالیاتی و بانکی و اصلاح پول ملی یادآور شد: مبانی و ساختارهای اقتصادی ما معیوب است. از این رو اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در مسیر اصلاحات اساسی این مبانی و ساختارها است. این طرح تا امروز دستاوردهای زیادی برای کشور به همراه داشته است.

از ۶۲میلیون لیتر به ۵۹ میلیون لیتر

دکتر احمدی نژاد درباره دستاوردهای این طرح گفت: مصرف انرژی درکشور ما ۴برابر کشورهای شبیه ما بود. این موضوع اصلاحات اقتصادی را ضروری می کرد. قبل از هدفمندی یارانه ها در سال ۸۹، روزانه ۶۲میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف می شد از زمان آغاز طرح هدفمندی تا امروز با وجود اضافه شدن ۲میلیون خودرو و یک میلیون موتورسیکلت، مصرف بنزین به روزانه ۵۹ میلیون لیتر کاهش یافته است. اگر طرح هدفمندی نبود امروز باید ۱۳۰میلیون لیتر مصرف می کردیم که ۷۵ میلیون لیتر آن، از خارج وارد می شد. وی اضافه کرد طی یک سال و چند ماه گذشته در مجموع بیش از ۳۱میلیارد دلار در نتیجه طرح اجرای هدفمندی صرفه جویی شده است که برای بخش تولید و عمران هزینه می شود.

مخالفان طرح هدفمندکردن یارانه ها با دروغ هایشان به دست اخلال گران بهانه می دهند

رئیس دولت دهم در ادامه اضافه کرد: ما در اجرای طرح هدفمندی با ۲ گروه مواجه بودیم. گروهی که از ابتدا مخالف این طرح بودند آن ها می گفتند با اجرای این طرح، اقتصاد کشور به ورشکستگی و تورم به ۱۵۰درصد می رسد. این گروه در رسانه ها عنوان می کنند قیمت بنزین ۲هزار تومان می شود. در واقع با دروغ هایشان به دست اخلال گران بهانه می دهند. این درحالی است که قیمت بنزین در پایان برنامه هم شاید فقط به نصف این قیمت برسد. با این حال نابه سامانی های اخیر ارتباطی به طرح هدفمندی ندارد. چرا که این طرح تا تیرماه ۹۰ خودش را نشان داد و میزان تورم به نظر اقتصاددان ها، ۴ و ۶ درصد بوده است.احمدی نژاد با انتقاد از عملکرد مجلس که قانون طرح هدفمندی را مدام در روند تغییر و تحول قرار می دهد اظهار داشت: ما گفتیم این قانون درازمدت است و نباید هر روز عوض شود. ما برنامه ۱۰ساله تنظیم کرده ایم اما می بینیم که تمام این تغییرات در قانون، برای کاهش اختیارات دولت صورت می گیرد. او دیگر گروه مقابل اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را، افرادی عنوان کرد که مسئولیت ندارند اما می خواهند تا جزئیات کار را هم تعیین کنند. این گروه می خواهند پول های درشت در حساب ها خوابانده شود تا خودشان بتوانند از پشت صحنه آن را توزیع کنند. اما ما می گوییم این پول از آن ملت است و باید عادلانه توزیع شود و قرار هم همین بوده است.

ملتی که دشمن را پشیمان می کند

رئیس جمهوری اسلامی ایران در محور دیگری از سخنانش در حرم مطهر رضوی با اشاره ای کوتاه به شرایط منطقه خاطرنشان کرد: مشکل همیشگی دشمنان این است که ملت بزرگ ایران را نمی شناسند، تصور می کنند با بی ادبی، رفتارهای زشت، تهدید و اخم می توانند اراده این ملت را درهم بشکنند. من از زبان شما و به نمایندگی از شما به آنان می گویم، شما با ملتی مواجه هستید که همواره نشان داده است در جایی که لازم باشد، دشمن را پشیمان خواهد کرد.

برای آبادی ایران دست به دست هم دهیم

رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین به نام گذاری امسال اشاره و یادآوری کرد: «هر سال، سال تولید ملی است اما امسال از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است و باید دست به دست هم دهیم تا ایرانی آباد و با کیفیت را، با همبستگی، دست و اندیشه ایرانی بسازیم.»

شهیدرجایی پایه گذار سفرهای استانی

دکترمحمود احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به سفرهای استانی هیئت دولت اشاره کرد و یادآور شد: پایه گذار سفرهای استانی شهیدرجایی بود که در مدت کوتاه مسئولیت خود، با سفر به شهرها جان و وجود خود را وقف و فدای مردم بزرگوار ایران کرد، پس از این شهید عزیز، این سنت حسنه فراموش شد تا این که دولت نهم و دهم با احیای این سنت، برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی این تلاش را دنبال کرد؛ در ابتدا خیلی ها باور نمی کردند که این سفرها شکل بگیرد یا تداوم یابد، برخی همکاران سابق ما هم ابتدا مخالفت می کردند و می گفتند این موضوع یک خیال است، مگر می شود دولت با این عرض و طولش، به استان ها سفر کند، برخی هم می گفتند یکی دو سفر می روید بعد خسته می شوید، اما امروز می بینید که صدمین سفر دولت انجام شده است، در واقع امروز سفرهای استانی به امری نهادینه تبدیل شده است.

تا تحقق عدالت فاصله فراوان داریم

احمدی نژاد ادامه داد: با شکل گیری سفرهای استانی گام هایی به عدالت نزدیک شده است. اما تا تحقق عدالت هنوز فاصله فراوانی داریم. همچنان بین کم برخوردار و برخوردار، میان مناطق محروم و برخوردار فاصله ای عمیق وجود دارد. هنوز هم کارها باید با فداکاری صورت گیرد تا عطری از عدالت در این سرزمین منتشر شود.

مشهدالرضا(ع) قلب ایران و پایگاه اصلی اندیشه و فرهنگ الهی ملت ایران است

مشهدالرضا(ع) قلب ایران و مرکز درخشش خورشید تابان امامت و ولایت و پایگاه اصلی اندیشه و فرهنگ الهی ملت ایران است. رئیس جمهور صبح پنج شنبه گذشته با استقبال آیت ا... علم الهدی امام جمعه مشهد، صلاحی استاندار خراسان رضوی و علوی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی وارد مشهد شد.

گزارش رئیس جمهور از ۳ سفر پیشین به خراسان رضوی

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا پایان این دولت، تمامی وعده های دولت برای خراسان رضوی عملیاتی و محقق شود. برگزاری کارگروه عالی اشتغال، دیدار با خانواده معظم شهیدان، تجلیل از نخبگان، جشن صدمین سفر استانی دولت و حضور در آیین بزرگداشت فردوسی، از جمله برنامه هایی بود که رئیس جمهور برای این سفر ۶ روزه، از آن سخن گفت.

احمدی‌نژاد به ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدای خراسانی مدال ایثار اهدا کرد

به گزارش فارس محمود احمدی‌نژاد شب گذشته در دیدار با علما، ایثارگران، مدیران و منتخبان خراسان رضوی به 46 نفر از ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا مدال ایثار و به 6 نفر از نخبگان مدال علمی اهدا کرد. مشروح این خبر در خراسان رضوی فردا تقدیم می‌شود.ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.