تبلیغات
وبلاگicon

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 فروردین 1391
در شرایطی که طبق وعده بانک مرکزی قرار است از امروز اولین سری از سکه های پیش فروش شده در سال گذشته از طریق شعب بانک ملی به خریداران تحویل شود، مدیرعامل بانک ملی از ۲ پیشنهاد جایگزین برای دارندگان حواله سکه خبر داد و گفت: در قالب این طرح اوراق مشارکت و «پته» که در واقع اوراق بهاداری معادل مبلغ کل سکه های پیش خرید با قابلیت خرید و فروش است، تحویل می شود.


فرشاد حیدری، مدیرعامل بانک ملی گفت: خریداران سکه می توانند به جای تحویل اصل سکه ها، معادل قیمت پیش خرید سکه در موقع ثبت نام، اوراق مشارکت با نرخ سود علی الحساب ۲۰ درصد دریافت کنند، این اوراق از تاریخ ثبت نام و دریافت حواله به مدت یک سال اعتبار خواهد داشت و سود آن هم مانند سایر اوراق مشارکت خواهد بود. وی افزود: در شیوه دیگر، خریداران می توانند در صورت تمایل به ازای مبلغ کل سکه های پیش خریدی برگه مالی بهادار یا به اصطلاح «پته» دریافت کنند، این برگه بهادار یا همان پته در واقع جایگزین حواله های پیش خرید سکه می شود و قابلیت خرید و فروش و معامله را در بازار خواهد داشت. حیدری در پاسخ به این سوال که آیا امکان دریافت سکه با پته هم وجود دارد؟ گفت: این امکان وجود دارد که خریدار پته آن را به بانک تحویل دهد و سکه های معادل پته را از بانک دریافت کند. وی تاکید کرد: در صورتی که هیچ یک از این ۲ روش موردنظر خریداران نباشد، می توانند اصل تمام سکه هایی را که پیش خرید کرده اند، از بانک دریافت کنند و ما هیچ مشکل و کمبودی در این باره نداریم.
آغاز عرضه ۴ میلیون سکه پیش فروش شده به بازار از امروز

عرضه ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه سکه پیش فروش بانک مرکزی در یک ماه از امروز سه شنبه آغاز می شود. به گزارش مهر، عرضه ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار قطعه سکه پیش فروش بانک مرکزی طی یک ماه از امروز سه شنبه از طریق شعب بانک ملی عرضه کننده آغاز می شود. بانک مرکزی طی اطلاعیه ای اعلام کرده است که افرادی که نمی خواهند سکه دریافت کنند می توانند سکه های پیش فروش را به شعب بانک ملی بفروشند و یا در صورت تمایل به جای آن اوراق بهادار خریداری کنند. در عین حال در آستانه ورود ۴ میلیون قطعه سکه بانک مرکزی به بازار قیمت سکه افت بسیاری پیدا کرده است. فعالان بازار سکه و طلا دلیل اصلی کاهش نرخ سکه را عرضه بیش از حد سکه به بازار عنوان کرده و پیش بینی می کنند با ورود سکه های جدید از امروز قیمت ها باز هم افت کند. قیمت سکه طرح جدید در حالی به مرز ۶۶۴ تا ۶۸۰ هزار تومان در بازار رسیده است که نرخ آن پیش از پایان سال گذشته به مرز یک میلیون تومان هم رسیده بود.

قیمت ثبت نام سکه پیش فروش ماخذ دریافت مالیات بر ارزش افزوده است

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: مالیات بر ارزش افزوده سکه های پیش فروش شده توسط بانک مرکزی بر اساس ماخذ قیمت زمان ثبت نام دریافت می شود. محمد قاسم پناهی دیروز در گفت وگو با ایرنا ،با بیان آن که مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قیمت روز و بازار محاسبه نمی شود ، افزود: قیمت پیش فروش سکه توسط بانک ملاک عمل خواهد بود. وی با اشاره به اقدام بانک مرکزی برای پیش فروش سکه در سال گذشته ، اظهار داشت: بانک مرکزی در سال گذشته سکه را در مقاطع مختلف با نرخ های متفاوت پیش فروش کرد.

پناهی گفت: هر چند بر اساس برنامه ها، خریداران در زمان ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت نکردند اما بر اساس یکی از بندهای مندرج در فرم پیش فروش سکه ، متقاضیان باید مالیات بر ارزش افزوده را در زمان تحویل پرداخت کنند. معاون مالیات بر ارزش افزوده گفت: با توجه به این که بر اساس برنامه پنجم تو سعه نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری 5 درصد تعیین شده ، مالیات بر ارزش افزوده نیز برای سکه ها در زمان تحویل 5 درصد محاسبه می شود و بانک نیز آن را به حساب درآمد عمومی و عوارض واریز می کند. یادآور می شود بانک مرکزی پیش فروش سکه را در سال گذشته با تحویل زمان 4 ،6، 8 و 9 ماه و با نرخ های متفاوت پیش فروش کرد و قرار است از امروز اولین گروه از خریداران سکه ها را تحویل بگیرند.ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.