تبلیغات
وبلاگicon

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 فروردین 1391

معاون مدیر كل و رییس اداره تعاون ، كار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: چهار حادثه كاری منجر به فوت و 10 حادثه منجر به نقص عضو در سال گذشته در كارگاه های این شهرستان رخ داد.' حسین ملوندی'  بیشترین تعداد حوادث كاری سبزوار را دركارگاه های ساختمانی ذكر كرد و افزود: رعایت نكردن مسائل ایمنی توسط كارگران و كارفرمایان مهمترین عامل منجر به حوادث كاری بوده كه هر دو طرف در این حوادث مقصر هستند.

وی اضافه كرد: هنوز فرهنگ استفاده از وسایل ایمنی در كارگاه ها نهادینه نشده چرا كه اگر كارگران از كلاه و كفش ایمنی و غیره به نحو درست استفاده كنند، شاهد چنین حوادث ناگواری نخواهیم بود.

'ملوندی ' مشكلات ناشی از حوادث منجر به فوت از جمله بی سرپرست شدن یك خانواده ، مشكلات مالی ناشی از آن به ویژه با بیمه نبودن برخی كارگران حادثه دیده و غیره را خاطر نشان و ابراز امیدواری كرد در سال 91 با برنامه ریزی انجام شده حوادث كاری به ویژه حوادث منجر به فوت كاهش بیشتری یابد.

وی تشدید آموزش ها و بازرسی ها در سطح كارگاه های شهرستان به ویژه كارگاه های ساختمانی و مسكن مهر و نیز كارگاه های صنعتی را از جمله این برنامه ها برشمرد.

این مسوول گفت: حوادث كاری این شهرستان در سال 90 نسبت به سال قبل از آن 31 درصد كاهش یافت كه بازرسی از كارگاه ها و آموزش نقش بسزایی در این مهم داشت.

رییس اداره تعاون ،كار و رفاه اجتماعی سبزوار، افزود: در سال 89 ، 118 حادثه در كارگاه های سبزوار روی داد كه این رقم در سال گذشته به 81 مورد كاهش یافت.

وی از كاهش حوادث منجر به فوت سبزوار در سال قبل هم خبر داد و گفت: در سال 89 شش حادثه و در سال قبل چهار حادثه منجر به فوت در كارگاه های شهرستان اتفاق افتاد.

وی تعداد حوادث منجر به نقص عضو در سال های 89 و 90 را 10 مورد و حوادث منجر به شكستگی و مصدومیت را در سال 89 ، 103 مورد و در سال گذشته 67 مورد ذكر كرد.

این مسوول با اشاره به فصلی بودن كارهای ساختمانی و قرار داشتن اوج این كارها در تابستان گفت: تنها 25 تا 30 درصد از بازرسی های ما از كارگاه های ساختمانی بوده كه امسال بازدیدهای بیشتری را به این مورد اختصاص خواهیم داد.

وی مهمترین اهداف بازدیدهای بازرسان از كارگاه های سطح شهرستان را بررسی رعایت مسایل و مقررات قانون كار ، مسایل ایمنی و حفاظتی در كارگاه ها ذكر كرد و گفت: در سال گذشته یك هزار و 885 مورد بازرسی از كارگاه های سطح شهرستان انجام شد.

این مسوول آغاز آموزش مسایل ایمنی در محیط كار از سال گذشته در كارگاه های سبزوار به ویژه كارگاه های ساختمانی و صنعتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: دو هزار و 688 نفر ساعت آموزش در این سال برگزار شد و سبزوار در این زمینه رتبه دوم پس از مشهد را كسب كرد.ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.