تبلیغات
وبلاگicon

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1391
سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از تصویب 25 مورد از ردیف های درآمدی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت: در ردیف های درآمدی دولت هزینه تعویض پلاک موتور سیکلت و خودرو افزایش یافت. مهر محمد مهدی مفتح در حاشیه جلسه روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی پرداخت.

وی با بیان اینکه  کمیسیون تلفیق در جلسات اخیر به بررسی درآمدهای دولت در بودجه 91 پرداخته است گفت: امروز کمیسیون از ساعت 6 تا 8 صبح تشکیل جلسه داد و 25 مورد از ردیف های درآمدی لایحه بودجه مورد بررسی قرار گرفت که تنها 5 مورد از آن اصلاح شد و بقیه مواد عینا به تصویب رسید.

وی در تشریح مواد اصلاح شده لایحه دولت گفت: کمیسیون درآمدهای حاصله از ردیف بهره مالکانه و حقوق مالکانه معادن را اصلاح کرد.

وی افزود: دولت در این ردیف 120 میلیارد تومان درآمد پیش بینی کرده بود که  کمیسیون تلفیق  بدون تغییر تعرفه ها 180 میلیارد تومان درآمد برای دولت در این بخش پیش بینی کرد.

مفتح ادامه داد: درآمدهای دولت در ارائه خدمات کنسولی در کنسولگری های ایران در خارج از کشور در لایحه دولت صد میلیارد تومان پیش بینی شده بود که در کمییسون به 140 میلیارد تومان افزایش یابد.

مخبرکمیسیون تلفیق  ادامه داد: در ردیف صنعت های مالکیت درآمد دولت در لایحه 50 میلیارد تومان پیش بینی شده بود که با تصویب کمیسیون به 65 میلیارد تومان افزایش یافت در این صورت به ازای هر سند تک برگی مالکیت 25 هزار تومان از مشتریان اخذ خواهد شد.

مفتح اظهار داشت: درآمد حاصل از صدور و تمدید گذرنامه ها در لایحه دولت 184 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که بدون تغییر تعرفه ها کمیسیون این درآمد را به میزان 210 میلیارد تومان قابل تحقق دانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: درآمد حاصل از فروش داروهایی که امکان سوءمصرف دارند درلایحه دولت 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که کمیسیون تلفیق این درآمد را به میزان صد میلیارد تومان قابل تحقق دانست و عنوان این ردیف درآمدی را نیز تغییر داده و مواد خوراکی را نیز شامل این بند کرد.

مفتح همچنین در خصوص ردیف درآمدهای حاصل از جرایم رانندگی افزود: درلایحه دولت درآمدهای حاصل از این بخش 400 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که کمیسیون تلفیق بدون افزایش تعرفه های این بخش ، آن را به میزان 500 میلیارد تومان قابل تحقق دانست.

مخبر کمیسیون تلفیق گفت: در ردیف درآمدهای حاصل از جرایم معوق رانندگی، دولت هیچ درآمدی در نظر نگرفته بود که در کمیسیون تلفیق در این ردیف 100 میلیارد تومان را قابل تحقق دانست.

وی در ادامه اعلام ردیف های درآمدی لایحه بودجه که در کمیسیون تلفیق تصویب شده است گفت: در ردیف درآمدهای حاصل از تعویض پلاک کمیسیون تلفیق تغییراتی ایجاد کرد بر این اساس درآمد حاصل از تعویض پلاک موتورسیکلت از 12 هزار تومان به15 هزار تومان و تعویض پلاک خودرو از 35 هزار تومان به 40 هزار تومان افزایش یافت. بنابراین رقم درآمد دولت از این ردیف از 1525 میلیارد ریال به 2115 میلیارد ریال افزایش یابد.

وی گفت: دولت ردیفی را برای درآمد حاصل از تعویض و تبدیل کارت های پایان خدمت معمولی به هوشمند ردیفی را در لایحه بودجه در نظر نگرفته بود که در این بخش کمیسیون مقرر کرد برای هر کارت 10 هزار تومان دریافت شود که در مجموع 66 میلیارد تومان برای دولت درآمد خواهد داشت.

مفتح در تشریح ردیف های لایحه بودجه که بدون تغییر در کمیسیون به تصویب رسیده است گفت: سود سهام معوقه شرکت های دولتی 44هزار و 150 میلیارد ریال در نظر گرفته شده و سود سهام علی الحساب شرکت های دولتی نیز 48 هزار و 176 میلیارد ریال در نظر گرفته شد.
وی افزود: حق امتیاز شبکه با افزایش 34 درصدی به 26 هزار و 200 میلیارد ریال رسید.

مخبر کمیسیون تلفیق اظهار داشت: سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی نیز موظف به کسب 40 میلیارد تومان درآمد از محل شماره گذاری مخابراتی شدند.

وی در خصوص تعرفه خدمات قضایی در لایحه بودجه 91 گفت: دولت در این بخش با کاهش 5.6 درصدی درآمد نسبت به سال قبل 662 میلیارد تومان کسب خواهد کرد.

مفتح گفت: درآمد دولتی از خدمات ثبتی سازمان  ثبت اسنادو املاک کشور نیز 3645.9 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته 4.2 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بر اساس لایحه دولت وزارت کشور در خصوص صدور یا تمدید کارت اقامت 395 ملیارد ریال درآمد خواهدداشت که این مصوبه نیز عینا در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

مفتح گفت: درآمدهای حاصله از صدور کارت معافیت دائم در لایحه بودجه 36 میلیارد تومان در نظر گرفته شده  که عینا به تصویب رسید. علاوه بر این درآمدهای حاصل از مبارزه با قاچاق مواد مخدر نیز  در لایحه بودجه 91 ، پانصد هزار میلیارد ریال پیش بینی شد.


ارسال توسط mhp2
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
.